Na majstrovstvách Slovenska v sobotu získal Richard Nagy dva tituly

17.12.2016 Celý región

Na majstrovstvách Slovenska v sobotu získal Richard Nagy dva tituly
Čilistov 17. decembra (TASR) - Slovenský reprezentant Richard Nagy si na majstrovstvách Slovenska v krátkom bazéne v Čilistove vybojoval v sobotňajom programe titul majstra Slovenska na 200 m prsia časom 2:13,6 min. Druhý titul získal na 200 m polohové preteky, keď triumfoval časom 1:59,06 min. Na 50 m znak žien vytvorila Barbora Tomanová časom 28,07 s nový slovenský juniorský rekord.

Plavecká štafeta VŠK UK Bratislava v zložení Matyas Keresztes, Juraj Klátik, Juraj Hlávek a Miroslav Čmeľ vytvorila v sobotu na majstrovstvách Slovenska v krátkom bazéne v Čilistove nový slovenský rekord na 4x50 m v.sp. Časom 1:31,10 minúty stlačili víťazi doterajšie maximum rovnakého klubu spred roka o dve desatiny sekundy.

Výsledky:
 
muži:

400 m v.sp.:
1. Adam Černek (PK Martin) 3:59,15,
2. Daniel Mizera (Orca Bratislava) 4:00,55,
3. Peter Gutyan (AQUASPORT Levice) 4:05,46

4x50 m v.sp.:
1. VŠK UK Bratislava (Matyas Keresztes, Juraj Klátik, Juraj Hlávek a Miroslav Čmeľ) 1:31,10 - nový rekord SR,
2. Dukla Banská Bystrica 1:32,71, 3. Nereus Žilina 1:33,02

100 m v.sp.:
1. Vladimír Štefánik (Nereus Žilina) 48,56 s
2. Tomáš Púchly (Dukla Banská Bystrica) 49,85
3. Matyás Keresztes (VŠK UK Bratislava) 49,91

200 m prsia:
1. Richard Nagy (Dukla Banská Bystrica) 2:13,46
2. Peter Ďurišin (VŠK UK Bratislava) 2:16,67
3. Marián Dragúň (Delta klub Komárno) 2:17.05

200 m motýlik:
1. Pavol Jelenák (VŠK UK Bratislava) 1:58,17
2. Nagy 1:58,40, 3. Karol Púzser (Dukla Banská Bystrica) 2:02,51

50 m znak:
1. Alexander Světlík (SPK Bratislava) 25,32
2. Adam Černek (PK Martin) 25,59, 3. Púchly 26,22

200 m pol. preteky:
1. Nagy Richard 1:59,06
2. Jelenák 1:59,61
3. Adam Halas (STU Trnava) 2:02,64


ženy:

400 m v.sp.:
1. Lucia Šimovičová (Orca Bratislava) 4:22,31,
2. Carmen Mikušová (ŠKP Košice) 4:25,12,
3. Sára Niepelová (Kúpele Piešťany) 4:27,30

4x50 m v.sp.:
1. STU Trnava 1:45,37,
2. VŠK UK Bratislava 1:47,93,
3. Nereus Žilina 1:50,50

100 m v.sp.:
1. Barbora Mišendová (Dukla Banská Bystrica) 55,62
2. Barbora Mikušková (Slávia ŠG Trenčín) 55,89
3. Lucia Šimovičová (Orca Bratislava) 56,76

200 m prsia:
1. Miroslava Záborská (STU Trnava) 2:31,76
2. Kristína Horváthová (ŠKP Košice) 2:33,43
3. Soňa Drábiková (AQUASPORT Levice) 2:33,89

200 m motýlik:
1. Carmen Mikušová (ŠKP Košice) 2:18,71
2. Sára Niepelová (Kúpele Piešťany) 2:20,04
3. Zora Ripková (Orca Bratislava) 2:22,37

50 m znak:
1. Karolína Hájková (Orca Bratislava) 27,93
2. Barbora Tomanová (STU Trnava) 28,07 - nový slovenský juniorský rekord
3. Romana Pavlíková (Nereus Žilina) 29,14

200 m pol. preteky:
1. Barbara Bartovičová (STU Trnava) 2:17,82
2. Robin Reindlová (AQUASPORT Levice) 2:18,01
3. Dominika Glozmeková (STU Trnava) 2:19,11

štafeta 5 x 50 m v.sp. - mix:
1. Dukla Banská Bystrica Dukla (Katarína Listopadová, Barbora Mišendová, Filip Vajda, Tomáš Púchly) 1:35.57
2. VŠK UK Bratislava 1:36,92, 3. Nereus Žilina Nereus 1:38,45
 

Vyberte región