ZOH 2010: Súhrn finalových disciplín - pondelok 22. februára

23.02.2010 Celý región

SKOKY NA LYŽIACH Súťaž družstiev na mostíku HS-140: 1. Rakúsko (Wolfgang Loitzl, Andreas Kofler, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer) 1107,9 bodu
ZOH 2010: Súhrn finalových disciplín - pondelok 22. februára
2. Nemecko (Michael Neumayer, Andreas Wank, Martin Schmitt, Michael Uhrmann) 1035,8
3. Nórsko (Anders Bardal, Tom Hilde, Johan Remen Evensen, Anders Jacobsen) 1030,3
4. Fínsko (Matti Hautamäki, Janne Happonen, Kalle Keituri, Harri Olli) 1014,6
5. Japonsko (Daiki Ito, Taku Takeuči, Šohei Točimoto, Noriaki Kasai) 1007,7
6. Poľsko (Stefan Hula, Lukasz Rutkowski, Kamil Stoch, Adam Malysz) 996,7
7. Česko (Antonín Hájek, Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda) 981,8
8. Slovinsko (Primož Pikl, Mitja Mežnar, Peter Prevc, Robert Kranjec) 958,8
do druhého kola nepostúpili: 9. Francúzsko (Vincent Descombes Sevoie, David Lazzaroni, Alexandre Mabboux, Emmanuel Chedal) 419,8
10. Rusko (Pavel Karelin, Denis Kornilov, Iľja Rosliakov, Dmitrij Ipatov) 414,1
11. USA (Anders Johnson, Peter Frenette, Taylor Fletcher, Nicholas Alexander) 340,0
12. Kanada (Mackenzie Boyd-Clowes, Trevor Morrice, Eric Mitchell, Stefan Read) 294,6

BEH NA LYŽIACH
Muži - tímový šprint voľnou technikou (3x2x1580 m), finále:
1. Nórsko (Öystein Pettersen, Petter Northug) 19:01,0 min
2. Nemecko (Tim Tscharnke, Axel Teichmann) +1,3 s
3. Rusko (Nikolaj Morilov, Alexej Petuchov) +1,5
4. Kanada (Devon Kershaw, Alex Harvey) +6,3
5. Kazachstan (Nikolaj Čebotko, Alexej Poltaranin) 6,5
6. Česko (Dušan Kožíšek, Martin Koukal) +12,8
7. Francúzsko (Vincent Vittoz, Cyril Miranda) +17,7
8. Taliansko (Cristian Zorzi, Renato Pasini) +20,1
9. USA (Torin Koos, Andrew Newell) 20,6
10. Fínsko (Lasse Paakkonen, Ville Nousiainen) +49,8
...
v semifinále 7. (celkovo 15. miesto) Slovensko (Ivan Bátory, Michal Malák) - nepostúpili do finále.

Ženy - tímový šprint voľnou technikou (3x2x1430 m), finále:
1. Nemecko (Evi Sachenbacherová-Stehleová, Claudia Nystadová) 18:03,7 min
2. Švédsko (Charlotte Kallová, Anna Haagová) +0,6 s
3. Rusko (Irina Chazovová, Natalia Korostelevová) +4,0
4. Taliansko (Magda Genuinová, Arianna Follisová) +10,5
5. Nórsko (Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, Celine Brunová-Lieová) +29,1
6. USA (Caitlin Comptonová, Kikkan Randallová) +47,9
7. Kanada (Daria Gaiazovová, Sara Rennerová) +48,1
8. Fínsko (Riitta-Liisa Roponenová, Riikka Sarasojová) +52,9
9. Poľsko (Kornelia Mareková, Sylwia Jaskowiecová) +55,4
10. Francúzsko (Karine Laurentová-Philippotová, Laure Barthelemyová) +1:00,5 min.

KRASOKORČUĽOVANIE
Tance na ľade - konečné poradie:
1. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan. ) 221,57
2. Meryl Davisová, Charlie White (USA) 215,74
3. Oxana Domninová, Maxim Šabalin (Rus. ) 207,64
4. Tanith Belbinová, Benjamin Agosto (USA) 203,07
5. Federica Faiellová, Massimo Scali (Tal. ) 199,17
6. Isabelle Delobelová, Olivier Schoenfelder (Fr. ) 193,73
7. Nathalie Pechalatová, Fabian Bourzat (Fr. ) 190,49
8. Sinead Kerrová, John Kerr (V. Brit. ) 186,01
9. Jana Chochlovová, Sergej Novickij (Rus. ) 185,86
10. Alexandra Zaretská, Roman Zaretsky (Izr. ) 180,26
 

Vyberte región