ZOH 2010: Súhrn finálových disciplín - štvrtok 25. februára

26.02.2010 %readCity%

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE Muži - akrobatické skoky:1. Alexej Grišin (Biel. ) 248,41 b.
ZOH 2010: Súhrn finálových disciplín - štvrtok 25. februára
2. Jeret Peterson (USA) 247,21
3. Liu Čong-čching (Čína) 242,53
4. Ryan St. Onge (USA) 239,93
5. Kyle Nissen (Kan. ) 239,31
6. Ťia Cong-jang (Čína) 237,57
7. Čchi Kuang-pchu (Čína) 234,85
8. Steve Omischl (Kan. ) 233,66
9. Timofej Slivec (Biel. ) 225,58
10. Warren Shouldice (Kan. ) 223,30.

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Ženy - obrovský slalom:
1. Viktoria Rebensburgová (Nem. ) 2:27,11 min
2. Tina Mazeová (Slovin. ) +0,04 s
3. Elisabeth Görglová (Rak. ) +0,14
4. Fabienne Suterová (Švajč. ) +0,41
5. Kathrin Zettelová (Rak. ) +0,42
6. Kathrin Hölzlová (Nem. ) +0,47
7. Eva-Maria Bremová (Rak. ) +0,51
8. Julia Mancusová (USA) +0,55
9. Taina Bariozová (Fr. ) +0,68
10. Maria Rieschová (Nem. ) +0,86
...
35. Jana Gantnerová ml. +8,62
Veronika Zuzulová (obe SR) na 2. kolo nenastúpila (v 1. kole 34. miesto +3,84 s).

BEH NA LYŽIACH

Ženy - štafeta na 4 x 10 km (prvé dva úseky klasicky, druhé dva voľnou technikou):
1. Nórsko (Vibeke Westbye Skofterudová, Therese Johaugová, Kristin Störmer Steirová, Marit Björgenová) 55:19,5 min
2. Nemecko (Katrin Zellerová, Evi Sachenbacherová-Stehleová, Miriam Gössnerová, Claudia Nystadová) +24,6 s
3. Fínsko (Pirjo Muranenová, Virpi Kuitunenová, Riitta-Liisa Roponenová, Aino Kaisa Saarinenová) +30,4
4. Taliansko (Arianna Follisová, Marianna Longová, Silvia Rupilová, Sabina Valbusová) +45,4
5. Švédsko (Anna Olssonová, Magdalena Pajalová, Charlotte Kallová, Ida Ingemarsdotterová) +59,4
6. Poľsko (Kornelia Mareková, Justyna Kowalczyková, Paulina Maciuszeková, Sylwia Jaskowiecová) +1:09,9
7. Francúzsko (Aurore Cuinetová, Karine Laurentová - Philippotová, Celia Bourgeoisová, Cecile Stortiová) +1:11,1
8. Rusko (Oľga Zavialovová, Irina Chazovová, Jevgenia Medvedevová, Natalia Korostelevová) +1:41,4
9. Japonsko (Madoka Nacumiová, Masako Išidová, Nobuko Fukudová, Mičiko Kašiwabarová) +2:20,9
10. Kazachstan (Jelena Kolominová, Oxana Jacká, Tatiana Rošinová, Svetlana Malachovová-Šiškinová) +3:03,8.

HOKEJ - ženy

Finále:

Kanada - USA 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 14. Poulinová (Botterillová), 17. Poulinová (Agostová)
Vylúčené: 6:5 na 2 min
presilovky a oslabenia: 0:0
strely na bránku: 29:28
rozhodovali: Hoveová (Nór. ) - Richardsonová (Kan. ), Rolstadová (USA)
16 805 divákov

Zostavy:
Kanada: Szabadosová - MacLeodová, Bonhommeová, Kellarová, Sostoricsová, Mikkelsonová, Wardová - Piperová, Appsová, Wickenheiserová - Agostová, Ouelletteová, Heffordová - Irwinová, Vaillancourtová, Johnstonová - Botterillová, Kingsburyová, Poulinová
USA: Vetterová - Ruggierová, Cahowová, Engstromová, Chessonová, Bellamyová, Weilandová - M. Lamoureuxová, Potterová, Knightová - Chuová, Stacková, Zauggová-Siergiejová - Dugganová, Marvinová, Darwitzová - Lawlerová, Thatcherová, J. Lamoureuxová

O 3. miesto:

Fínsko - Švédsko 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 25. Pelttariová, 37. Karvinenová (Valimäkiová), 63. S. Tuominenová (Rantamäkiová, Sirviová) - 33. Roothová (Jordanssonová, Eliassonová), 46. Rudqvistová (G. Anderssonová, Holmlövová)
Vylúčené: 7:6 na 2 min
presilovky: 0:2
oslabenia: 0:0
strely na bránku: 24:18
rozhodovali: Hertrichová (Nem. ) - Nakajamová (Jap. ), Skovbäkkeová (Dán. )
16 398 divákov

Zostavy:
Fínsko: Rätyová - Mertanenová, Pelttariová, Laaksonenová, Lindstedtová, Hiirikoskiová, Sirviová, Pösová - Saarinenová, S. Touminenová, Rantamäkiová - Voutilainenová, Tikkinenová, Helinová - Hoviová, Valimäkiová, Karvinenová - Rajahuhtová, M. Tuominenová.
Švédsko: Grahnová - E. Anderssonová, G. Andersonová, Eliassonová, Nordinová, Nevalainenová, Asserholtová - Holmlövová, Holstová, Winbergová - Enströmová, Ostbergová, Myrenová, Roothová, Jordanssonová, Timglasová - Udenová-Johanssonová, Svedinová-Thunströmová, Rundqvistová.

Konečné poradie:

1. Kanada (Shannon Szabadosová, Charline Labonteová, Kim St. Pierreová - Carla MacLeodová, Tessa Bonhommeová, Becky Kellarová, Colleen Sostoricsová, Meaghan Mikkelsonová, Catherine Wardová - Cherie Piperová, Gillian Appsová, Hayley Wickenheiserová, Meghan Agostaová, Caroline Ouelletteová, Jayna Heffordová, Rebecca Johnstonová, Haley Irwinová, Sarah Vaillancourtová, Jennifer Botterillová, Gina Kingsburyová, Marie-Philip Poulinová)

2. USA (Jessie Vetterová, Molly Schausová, Brianne McLaughlinová - Angela Ruggierová, Caitlin Cahowová, Molly Engströmová, Lisa Chessonová, Kacey Bellamyová, Kerry Weilandová - Monique Lamoureuxová, Jenny Potterová, Hilary Knightová, Julie Chuová, Kelli Stacková, Jinalle Zaugg-Siergiejová, Meghan Dugganová, Gigi Marvinová, Natalie Darwitzová, Erika Lawlerová, Karen Thatcherová, Jocelyne Lamoureuxová)

3. Fínsko (Mira Kuismaová, Noora Ratyová, Anna Vanhatalová - Terhi Mertanenová, Heidi Pelttariová, Emma Laaksonenová, Rosa Lidstedtová, Jenni Hiirikoskiová, Saija Sirvioná, Mariia Posaová - Mari Saarinenová, Saara Tuominenová, Karliina Rantamäkiová, Marjo Voutilainenová, Nina Tikkinenová, Anne Helinová, Venla Hoviová, Linda Valimäkiová, Michelle Karvinenová, Annina Rajahuhtaová, Minnamari Tuominová)

4. Švédsko
5. Švajčiarsko
6. Rusko
7. Čína
8. Slovensko

KRASOKORČUĽOVANIE

Súťaž žien - konečné poradie:
1. Kim Ju-Na (Kórejská rep. ) 228,56
2. Mao Asadová (Jap. ) 205,50
3. Joannie Rochetteová (Kan. ) 202,64
4. Mirai Nagasuová (USA) 190,15
5. Miki Andová (USA) 188,86
6. Laura Lepistöová (Fín. ) 187,97
7. Rachael Flattová (USA) 182,49
8. Akiko Suzukiová (Jap. ) 181,44
9. Aľona Leonovová 172,46
10. Xenia Makarovová (obe Rus. ) 171,91
...
28. Ivana Reitmayerová (SR) 41,94 - nepostúpila z krátkeho programu

SEVERSKÁ KOMBINÁCIA

Muži (skok na mostíku HS-140/beh na 10 km):
1. Bill Demong (USA) 25:32,9 min
2. Johnny Spillane (USA) +4,0 s
3. Bernhard Gruber (Rak. ) +10,8
4. Hannu Manninen (Fín. ) +33,1
5. Pavel Churavý (ČR) + 34,0
6. Petter Tande (Nór. ) +38,3
7. Alessandro Pittin (Tal. ) +40,7
8. Mario Stecher (Rak. ) 48,2
9. Akito Watabe (Jap. )
10. Christoph Bieler (Rak. ) obaja +48,8.
 

Vyberte región