Mladí záchranári-samaritáni z Európy budú súťažiť v Starej Ľubovni

18.08.2016 Stará Ľubovňa

Stará Ľubovňa 18. augusta (TASR) – Každé dva roky Samaritan International organizuje súťaž mladých záchranárov-samaritánov v poskytovaní prvej pomoci. Tento rok sa súťaž uskutoční od dnes do nedele 21. augusta v Starej Ľubovni. Podujatia sa zúčastní viac ako 250 účastníkov z desiatich krajín Európy.

Podujatie je ladené do historického kontextu, ktorý dopĺňa atmosféra Ľubovnianskeho hradu, priľahlého skanzenu a historického tábora. Slávnostný otvárací ceremoniál podujatia sa uskutoční dnes o 20.30 h na nádvorí Ľubovnianskeho hradu za účasti všetkých súťažiacich, sprievodného personálu, ale aj členov prezídia Samaritan International.

„Súťaž deviatich trojčlenných tímov mladších samaritánov a 11 päťčlenných tímov starších samaritánov prebehne v sobotu 20. augusta od 9.00 h do večera v priestoroch Ľubovnianskeho hradu a skanzenu, niektoré úlohy si mladí záchranári vyskúšajú aj v historickom tábore,“ uviedol prezident Asociácie samaritánov Slovenskej republiky Marcel Sedlačko. Súťaže sa zúčastnia tímy z Litvy, Lotyšska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Rumunska, Slovenska, Srbska a Talianska. Sedlačko doplnil, že do prípravy a priebehu podujatia je zapojených okolo 100 dobrovoľníkov, rozhodcov, či figurantov. Nad podujatím prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.
 

Vyberte región