V 5. kole futbalovej ligy Banská Bystrica prvýkrát v sezóne nebodovala

26.08.2024 Celý región

Banská Bystrica 25. augusta (TASR) - V 5. kole futbalovej Niké ligy Banská Bystrica prvýkrát v sezóne nebodovala, keď prehrala doma so Slovanom Bratislava 0:2. Úradujúci majster zaknihoval štvrté ligové víťazstvo za sebou. Duel sa začal s osemminútovým oneskorením pre nefunkčné dorozumievacie technické zariadenie u hlavného arbitra Micheľa.

Bystričania mohli ísť do vedenia po úniku Rymarenka, ktorého stíhal a napokon odstavil od koncovky Kašia. Hostia mali veľkú šancu po strele Metsoka, keď loptu zblokoval domáci Klimpl a skončila na brvne. V druhom polčase sa brvno triaslo opäť, tentoraz po zakončené striedajúceho Tolića v päťke. Domáci mali šancu po strele Hlinku spoza malého vápna, zaskvel sa brankár Trnovský. Gól padol v 67. minúte po načasovanej prihrávke Barseghjana na Metsoka, keď ho Hlinka nestíhal a útočník Slovana presne zakončil v šestnástke. Na 0:2 zvýšil o sedem minút neskôr Barsgehjan nekompromisnou ľavačkou v pokutovom území po zachytení lopty. Záver duelu si Slovan skúsene postrážil, keď v tutovke ešte nepokoril Reháka z rohu päťky Strelec.

5. kolo Niké ligy:

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)
Góly: 67. Metsoko, 74. Barseghjan. Rozhodovali: K. Micheľ – Štrbo, Vass. ŽK: Bažík (tréner), Rymarenko – V. Weiss (tréner), 4125 divákov.

Banská Bystrica: Rehák – Mensah, Willwéber, Klimpl (62. Šikula) – Pišoja, Richtárech (78. Brenkus), Hlinka, Záhumenský (78. Hanes) – Slebodník (70. Veselovský), Malec (62. B. Ľupták), Rymarenko

Slovan Bratislava: Martin Trnovský – Medveděv, Kašia (68. Wimmer), Voet, Vojtko – Marcelli (87. Mišovič), Mustafič, Savvidis, Mateáš (46. Tolić), Mak (46. Barseghjan) – Metsoko (68. D. Strelec)